4500+ Machines en gereedschappen
Eigen ervaren technische dienst
Professioneel advies
Al 35 jaar een begrip

Slijpen en polijsten metaal

Wil je metaal snel en strak afwerken? Met de slijpmachines voor metaal en polijstmachines van Crooijmans Machines haal je professionele resultaten bij ontbramen, afronden, schuren en hoogglans polijsten. Kies uit A-merken zoals Flott en Huvema, met machines voor werkplaats en mobiel gebruik. Advies nodig over de juiste oplossing voor staal, RVS, aluminium of non-ferro? We denken met je mee en demonstreren graag in onze showroom.

Welke machine past bij jouw klus?

Eén machine voor grof slijpen en fijn schuren? Bekijk de combi slijp-/schuurmachine Huvema HU-150-BGS2.

Toepassingen en materialen

Of je nu staal, RVS, aluminium, messing of koper bewerkt: eerst slijp je naar de gewenste ruwheid, daarna polijst je naar de uitstraling en hygiëne die je nodig hebt. Met de juiste machine, korrelopbouw en polijstmiddelen bereik je van snelle materiaalafname tot spiegelglans. Veelgebruikte toepassingen zijn ontbramen na lasersnijden, afronden van randen, herstellen van krassen en het opbrengen van een richting- of hoogglansfinish.

  • Voor- en grofslijpen — K36 - K80 — Snel materiaalafname, vorm corrigeren

  • Tussenschuren — K120 - K240 — Egale schuurstructuur, klaar voor finish

  • Finishen — K320 - K600 — Satijn of fijne basis voor polijsten

  • Polijsten — Polijstpasta en schijven — Hoogglans met lage oppervlakteruwheid

Waarom Crooijmans Machines

  • 35+ jaar ervaring - Praktisch advies voor jouw bewerking en materiaal.

  • A-merken - Kwaliteit en duurzaamheid met Flott, Huvema en meer.

  • Showroom en demo - Zie en ervaar de machines voordat je beslist.

  • Technische dienst - Service, onderhoud en reparatie in de werkplaats of op locatie.

  • Snelle levering NL en BE - Voor professionals en doe-het-zelvers.

Veelgestelde vragen

Wat is het verschil tussen slijpen, schuren en polijsten?

Slijpen en schuren verwijderen materiaal en krassen met oplopende korrelgroftes. Polijsten gebruikt schijven en pasta om microkrassen te dichten en een satijn of hoogglans finish te creëren.

Welke machine gebruik ik voor RVS?

Kies een bandslijpmachine of natte slijpmachine voor gecontroleerde warmte en constante kwaliteit. Werk op met fijne korrels en polijst met geschikte RVS-pasta en schijven.

Wanneer kies ik voor nat slijpen?

Bij hittegevoelige materialen, strenge visuele eisen of lage ruwheden. Koelvloeistof voorkomt aanbranding, behoudt maatvoering en verbetert de levensduur van het schuurmiddel.

Contact

Crooijmans Machines B.V.
Leembaan 15
5753 CW Deurne,
info@crooijmansmachines.nl
0493 - 316 127

Afspraak maken